News

Audi może opuścić DTM po sezonie 2020?

Niedawno temu R-Motorsport ogłosiło wycofanie się z rywalizacji w DTM, teraz zdaniem motorsport-total.com to samo rozwiązanie rozważa Audi.

Marka z Inglostadt ma rozważać potencjale odejście z DTM na rzecz dalszego zaanagazowania m. in.w Formułę E. Audi niedawno temu ogłosiło jesienią, że kończą zaanagazowanie w mistorstwa samochodów turystycznych – WTCR, na podobny ruch zdecydował się Volkswagen, który postanowił wycofać się ze wszystkich serii wyścigowych opierających się na silniku spalinowym i skupić się jedynie na seriach opartych na silnikach o innych napędach. Dlatego prawdopodobne jest, że jeśli w 2021 wystartuje seria eTCR, to też koncern VW miałby się w tą serię zaangażować.

Audi, które jest obecne w DTM od 2000 roku, który był pierwszym sezonem po wznowieniu serii, przechodzi obecnie zmiany kadrowe. 1 kwietnia Markus Duesmann – były szef rozwoju w BMW –  przejmie władzę w całym koncernie od Brama Schota, a sam producent zaczyna coraz bardziej stawiać na elektryczny napęd. Ostatnio również amerykańska seria WTSCC doszła do porozumienia z serią WEC oraz ACO, że w 2022 roku klasa LMDh ma być oparta na przepisach debiutującej w tym roku w WEC klasy Hypercar. Portal sportscar365 donosi też, że Audi przygląda się temu jak mają wyglądać przepisy i na ile dla nich ta klasa może być interesująca. Należy wspomnieć, że w obu tych klasach może wystąpić samochód z napędem hybrydowym. Jednak co do klasy LMDh jeszcze nie potwierdzono dokładnych przepisów.

Obecne stanowisko koncernu w tej sprawie aktywności sportowych mówi jasno, że na ten rok Audi jest fabrycznie zaangażowane w Formułę E i DTM, a decyzje odnośnie następnego roku zapadną w okolicy jesieni.

Jeżeli by doszło do odejścia Audi, to oznacza, że zostanie w stawce tylko BMW, ale wtedy władze serii mogą się zwrócić do serii SuperGT, w celu wsparcia serii samochodami Lexusa, Hondy, lub Nissana z klasy GT500.

źródło: motorsport-total.com i sportscar365.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close