News

Audi rezygnuje z DTM po 2020 roku

Audi Sport właśnie poinformowało o zakończeniu przygody z serią DTM po sezonie 2020. Producent z Inglostadt oznajmia, że kończy wsparcie po 20 latach angażu w czołową niemiecką serię aut turystycznych i przekieruje swoje zasoby na zespół ABY Schefler w Formule E, a także na wsparcie zespołów korzystających z aut niemieckiego producenta w seriach TCR, a także w klasach GT3 i GT4.

„Audi ukształtowało DTM, a DTM ukształtowało Audi. To pokazuje, jaka siła leży w sporcie motorowym – technologicznie i emocjonalnie”- mówi Markus Duesmann, prezes zarządu Audi AG. „Dzięki tej energii zamierzamy przekształcić się w dostawcę sportowej, zrównoważonej mobilności elektrycznej. Dlatego koncentrujemy nasze wysiłki na torze wyścigowym i systematycznie rywalizujemy o jutrzejszą lepszą technologię . Formuła E oferuje do tego bardzo atrakcyjną platformę. Aby to uzupełnić, badamy inne formaty progresywnego sportu motorowego na przyszłość.”

Audi ma na koncie wiele sukcesów w DTM, zdobywając łącznie 23 tytuły, w tym 11 wśród kierowców, ponad 114 wygranych wyścigów, 345 zdobytych podiów, 112 najszybszych okrążeń w wyścigu i 106 Pole Position, a to wszystko w 23 latach startów w latach 1990-92 i 2000 – 2019(sezon 2020 jeszcze się nie rozpoczął). Natomiast sezon 2019 był jednym z najlepszych w historii startów marki z Inglostadt.

„Mamy nadzieję, że ta trudna obecnie sytuacja poprawi się wkrótce i że w tym roku nadal będziemy mogli rywalizować w DTM”, mówi członek zarządu ds. Rozwoju Hans-Joachim Rothenpieler. „Fani zasłużyli na to, podobnie ITR, nasi kierowcy, a także nasze zespoły i partnerzy, którzy dostali odpowiednio wczesne powiadomienie o zmianie położenia na 2020 r. Sport motorowy jest – i nadal będzie – ważny element DNA Audi. ”

Wybrane dla Ciebie

4 Komentarzy

  1. Pingback: generic sildenafil
  2. Pingback: top ed pills

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close