2020BMWLucas AuerNews

Auer wraca, Eriksson się żegna z DTM

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Lucas Auer wróci do DTM po rocznej przerwie. Austriak będzie jeździł dla BMW Motorsport.

„Jestem bardzo szczęśliwy nie tylko dlatego, że witamy Lucasa z powrotem w DTM, ale dlatego, że został członkiem rodziny BMW” – powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport. „Podczas swojej dotychczasowej kariery pokazał do czego jest zdolny, a swoimi 4 zwycięstwami oraz 10 wizytami na podium udowodnił, że może walczyć w czole stawki. Wierzymy, że wpasuje się, nie tylko dlatego, że ma ogromny potencjał jako kierowca, ale także dlatego, że jest niezwykle pozytywnym człowiekiem.”

Auer jeździł w DTM w latach 2015-18 i przez cztery lata reprezentował Mercedesa. W 2019 roku Austriak był członkiem programu juniorskiego Red Bulla i jeździł w Toyota Racing Series oraz japońskiej Super Formule.

Przy okazji ogłoszono również pozostanie czterech kierowców – Marco Wittmanna, Timo Glocka, Philipa Enga oraz Sheldona van der Linde. W DTM nie zobaczymy Joela Erikssona, który w przeciągu dwóch sezonów startów zaliczył jedną wygraną podczas nocnego wyścigu w Misano w 2018 roku, oraz mistrza sezonu 2012 Bruno Spenglera co zostało ogłoszone już wczoraj.

Bruno Spengler opuszcza DTM

To oznacza, że w BMW pozostało jedno wolne miejsce. Wczorajsze doniesienia „Auto Bildu” sugerują, że może je zająć Robert Kubica.

„Bild”: BMW robi miejsce dla Kubicy

 

 

Tagi

Wybrane dla Ciebie

13 Komentarzy

  1. Pingback: cipro for uti
  2. Pingback: online ed pills

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close