News

Berger: Auer niesamowicie dojrzał w Japonii

Szef serii DTM, Gerhard Berger, który prywatnie jest wujkiem Lucasa Auera wyjaśnił jaki wpływ miał na jego siostrzeńca roczny epizod z rywalizacją w Japonii. Dla przypomnienia – Auer spędził sezon w serii Super Formuła w zespole Hondy – B-Max, który był wspierany przez Motorpark, gdzie celował w pierwszą trójkę mistrzostw, jednak były kierowca Mercedesa w DTM zajął dopiero 9 miejsce.

„Był po raz pierwszy tak daleko od domu, od środowiska, które jest mu znane. Pozwoliło to mu się nauczyć jak szybko zaadaptować się w nowym otoczeniu, nowej kulturze. Pierwotnie celem było zdobycie brakujących punktów do superlicencji do F1, ale to się nie udało.

Jedną z trudności miało być to, że Motorpark to ekipa startująca głównie w europie i jej przybycie razem z Harrisonem Neweyem i Lucasem Auerem jako kierowcami i współpraca z zespołem B-Max nie przebiegała tak dobrze jakby obie ekipy sobie tego życzyły.

Natomiast w temacie DTM jednym z głównych problemów jest to, że z wiadomej przyczyny DTM mie mogło przeprowadzić nawet testu przedsezonowego przez co wracający do serii Austriak nie miał możliwości oswojenia się z BMW M4. Jedyny kontakt z ekipą BMW jaki do tej pory miał to zimowy test na torze Vallelunga jako „obserwator” w połowie lutego.

Berger zapytany o ocenę szans siostrzeńca powiedział: „Ciężko ocenić. Na początku może być bardzo ciężko, ale s czasem może być znacznie łatwiej. Pomoże mu doświadczenie z Super Formuły, która jest najszybsza zaraz po F1. Rok temu musiał się szybko nauczyć innej maszyny i opon, więc ponowne przyswojenie specyfiki DTM nie powinno być aż tak trudne.”

źródło: motorsport-total.com

Wybrane dla Ciebie

10 Komentarzy

  1. Pingback: naltrexone otc
  2. Pingback: sildenafil generic
  3. Pingback: chloroquine order
  4. Pingback: mens ed pills
  5. Pingback: impotence pills

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close