News

BMW ogłosiło szóstego kierowcę

Jonathan Aberdein został ogłoszony jako szósty kierowca BMW na sezon 2020, w serii DTM. Południowo Afrykański kierowca w zeszłym sezonie zaliczył solidny debiut w serii za kierownicą klienckiego Audi zespołu WRT Dziś BMW potwierdza nabycie Aberdein’a. W związku z tym sześcioosobowy skład kierowców BMW na nadchodzący sezon DTM jest już skompletowany. Marco Wittmann, Philipp Eng, Timo Glock, Sheldon van der Linde i wracający z SuperGT Lucas Auer – to są pozostali kierowcy BMW na ten sezon.

„Cieszę się, że nasze ostatnie wolne miejsce w fabrycznym zespole zajmie ktoś tak obiecujący i utalentowany jak Jonathan” – powiedział Jens Marquadt – szef BMW Motorsport Group. „W zeszłym sezonie pokazał potencjał i jestem pewien, że będzie mocnym elementem naszej ekipy na ten sezon.”

„BMW dało mi niesamowitą możliwość rywalizacji dla nich w 2020 roku i jestem BMW za to bardzo wdzięczny” – powiedział Aberdein. „Cieszę się, że biorę udział w kolejnym sezonie DTM, będę chciał wykorzystać moje doświadczenia z 2019 roku. Z niecierpliwością czekam na wyzwanie w BMW.”

Nie wiadomo na razie w takiej sytuacji czy Robert Kubica, który był przymierzany do BMW na ten sezon czy znajdzie miejsce w tej serii. W ostatnim czasie mówiło się o potencjalnym zespole klienckim finansowanym głównie przez PKN Orlen, jednak od początku roku nic w tej sprawie nie zostało ogłoszone.

źródło: bmw-motorsport.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

13 Komentarzy

  1. Pingback: ciprofloxacin otc
  2. Pingback: sildenafil
  3. Pingback: tylenol cost
  4. Pingback: generic ed pills

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close