News

Bruno Spengler opuszcza DTM

Kanadyjski mistrz serii z sezonu 2012 – Bruno Spengler – opuszcza serię DTM po 15 sezonach spędzonych w serii, podczas których przyjechał 195 wyścigów.

Weteran DTM przesiądzie się do BMW M8 i będzie rywalizował w amerykańskiej serii długodystansowej WTSCC. Pierwszy wyścig w nowej dla kanadyjczyka już pod koniec stycznia, będzie to słynny wyścig 24 godzinny na torze Daytona Motor Speedway.

Oprócz tego, pozostanie zawodnikiem rezerwowym Andretti BMW w Formule E.

„Niewielu kierowców miało w ostatnich latach taki wpływ na kształt DTM jak Bruno. Zdobywając tytuł w 2012 roku, osiągnął coś w co niewielu wierzylo. Zapracował na miejsce w panteonie legend DTM.” powiedział szef działu sportowego BMW, Jens Marquardt.

Sam zainteresowany powiedział, ze jest mu smutno, że rozstaje się z zespołem, w którym spędził 8 lat, plus kolejnych 7 lat w Mercedesie. Dodał też, że mimo, że to jest dość zaskakujące wydarzenie, to nie może się doczekać rywalizacji za oceanem.

To oznacza, że w BMW zwalnia się 1 miejsce, co rozluźnia rywalizację o fotel między Lucasem Auerem, Nickiem Cassidym, czy Robertem Kubicą

źródło: bmw-motorsport.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close