News

Ferdynand Habsburg trzecim kierowcą zespołu Audi WRT

Były kierowca zespołu R-Motorsport, Ferdynad Habsburg został trzecim kierowcą wyścigowym zespołu WRT, który jest klienckim zespołem Audi w DTM. Dwaj pozostali kierowcy to Fabio Scherer i Ed Jones, którzy zostali potwierdzeni przez Audi jeszcze przed ubiegłorocznymi testami dla młodych kierowców, które miały miejsce w grudniu na torze Jerez.

Dla Austriaka będzie to 2 sezon w tej serii, po tym jak debiutował w 2019 roku z zespołem R-Motorsport, zaś dla Eda Jones’a i Fabio Scherera będzie to pierwszy sezon w DTM.

Szef zespołu Vincent Vosse wyraził dość spory zachwyt swoim najnowszym kierowcą: „Po raz pierwszy zwróciłem na niego uwagę w Makau 2017, pojechał wówczas fantastyczny wyścig, podczas którego walczył do ostatnich metrów. Jest bardzo utalentowany i moim zdaniem wniesie bardzo wiele do zespołu. Będzie dobrą pomocą dla Eda Jones’a i Fiabio Scherera, którzy będą w tym roku debiutantami.”

Natomiast Ferdynand Habsburg wyraził dużą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że może stanąć na starcie tegorocznej rywalizacji, a także wyraził duże nadzieje na ten sezon w związku z tym, że zeszłoroczne RS5, było najmocniejszą maszyną w stawce.

Testy DTM ruszają 16 marca na torze Hockenheim.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close