News

Gdzie będzie można oglądać DTM w 2020? Lista potencjalnych nadawców w Polsce

Gdzie będzie można oglądać wyścig DTM w 2020 roku? Te pytanie zadają sobie kibice od kilku dobrych tygodni. W tym artykule postaramy się wskazać kandydatów którzy będą zdobędą prawa do transmisji serii DTM w 2020 roku.

Sportklub

Stacja ta w tym sezonie transmitowała ostatnią rundę sezonu na torze Hockenheim. Wydawało by się ze Sportklub odrazu nabył prawa do transmisji na sezon 2020! Nic bardziej mylnego. Kanał ten miał transmitować Dream Race DTM x Super GT lecz z jakiegoś powodu nie był on transmitowany, a skrót z tego wyścigu pojawił się na konkurencyjnej stacji.

Sportklub w ostatnim czasie zaczął zwracać uwagę na Motorsport. Kupili prawa do Supercarsów i transmitowali m.in Bathurst 1000 oraz też serii NASCAR Xfinity Series

Motowizja

Motowizja transmitowała DTM w sezonie 2017. Jednak koszty były duże, a oglądalność nie była na zadowalającym poziomie. Stacja zrezygnowała z transmisji. Jednak patrząc na bogatą ofertę stacji na której można znaleźć praktycznie wszystko co jest związane z motorsportem i motoryzacją – seria DTM wpasowałaby się idealnie.

TVP

Telewizja Polska jest pewnie bardzo zainteresowana kupnem praw do serii DTM, szczególnie jeśli będzie w niej jeździć Robert Kubica. Patrząc na to że być może Krakowianina będzie wspierać Orlen, to właśnie ta polska marka może pomóc polskiemu nadawcy wykupić prawa tak jak to było w przypadku F1, gdzie TVP transmitowała wyścigi od 45 minuty, a PKN Orlen był jednym z sponsorów relacji. Jeśli DTM trafiło by do TVP było by to bardzo dobre gdyż publiczny nadawca jest dostępny w każdym polskim domu, jak i w internecie 😉

Eleven Sports

Eleven Sports jest bardzo mocnym graczem na tym rynku. Wiedzą kiedy i jakie prawa kupić. Kiedy pojawiły się pierwsze przesłanki o powrocie Kubicy do F1, stacja ta przedłużyła umowę z FOM do 2019 roku. W tym roku kiedy Gosia Rdest ścigała się w W Series – Eleven kupiła prawa do tej właśnie serii.

 

 

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close