News

Jak kierowcy DTM radzą sobie z koronawirusem?

Obecna sytuacja epidemiologiczna dotyka nas wszystkich. Niemalże wszystkie czołowe serie wyścigowe musiały odwołać swoje wyścigi. DTM jak na razie jedynie przeniosło testy przedsezonowe z Monzy na Hockenheim, które koniec końców zostały odwołane. Pierwsza runda w Zolder stoi pod znakiem zapytania. Co więc porabiają kierowcy DTM oraz co sądzą o obecnej sytuacji?

 

Wicemistrz zeszłego sezonu, Nico Muller wrzucił na Instagrama słowa otuchy:

“Zdrowie nas wszystkich zawsze powinno być priorytetem. To oznacza, że decyzje o zaprzestaniu ścigania się są właściwe. Ciężko to zaakceptować – strasznie mi tego brakuje – ale z całą pewnością wszyscy wrócimy jeszcze bardziej zmotywowani i gotowi niż zawsze. Bądźcie dobrej myśli, zdrowi i uśmiechajcie się!”

https://www.instagram.com/p/B9uMmBxHL81/

 

W podobnym tonie, także na Instagramie, wypowiedział się dwukrotny mistrz DTM Marco Wittmann:

“Nasze testy przedsezonowe na Hockenheim zostały odwołane. (…) W tych ciężkich czasach to jak najbardziej oczywista decyzja. Nie ma wątpliwości – bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze. Zachowajcie proszę spokój, bądźcie bezpieczni oraz zdrowi.”

https://www.instagram.com/p/B9r0gDhKohO/

 

“Mniej dyplomatycznie” swoje odczucia opisał inny z kierowców BMW Sheldon van der Linde:

“Wychodzi na to, że nie wskoczę za kierownicę tak, jak planowałem. Testy DTM zostały odwołane na skutek panującego na świecie chaosu. To ssie, że sezon został wstrzymany na jakiś czas, ale nie zapomnijmy o ważniejszej kwestii. Zdrowie zawsze jest priorytetem. Możemy jedynie trzymać kciuki, że przerwa zimowa nie przedłuży się za bardzo.”

https://www.instagram.com/p/B9rzZCgofUn/

 

Kilka dni później zawodnik z RPA był już w dużo lepszym nastroju i żartował sobie, że w obecnej sytuacji trudno będzie utrzymać “wyścigową wagę”.

https://www.instagram.com/p/B9yvhwToTKE/

 

Robin Frijns z Audi, jeżdżący także w Formule E, która “zawiesiła” swój sezon na ten moment do czerwca, również podzielił swoimi uczuciami w związku z odwołanymi testami.

“Nie mogłem się doczekać wskoczenia do mojej bestii na testach DTM w przyszłym tygodniu. Niestety zostały one odwołane. To prawidłowa decyzja! Zdrowie i bezpieczeństwo są zawsze najważniejsze. Po prostu muszę poczekać troszkę dłużej.”

 

Holender jest niezwykle dumny z barw swojego auta na ten sezon stwierdzając, że “prawdopodobnie ma najpiękniejsze auto w stawce”.

https://www.instagram.com/p/B9yvPmoBaf2/

 

Pozytywy w obecnej sytuacji znalazł za to Loic Duval:

“Z powodu COVID-19 po raz pierwszy w życiu spędzę przynajmniej półtorej miesiąca z moją trójką [żoną i dwójką dzieci].”

 https://www.instagram.com/p/B9wF2C-Fu7V/

 

Jedyny Polak w serii, Robert Kubica, startujący w barwach ORLEN Team ART, w minionym tygodniu był w australijskim Melbourne, gdzie miał wypełniać obowiązki kierowcy rezerwowego Alfa Romeo Racing Orlen. Miał, ponieważ GP Australii zostało odwołane tuż przed startem piątkowych sesji. Kubica miał jednak okazję spotkać się ze starymi znajomymi z padoku F1, którzy mieli startować gościnnie w jednej z serii towarzyszących.

https://twitter.com/SokolimOkiem/status/1237927111848939521

Wybrane dla Ciebie

14 Komentarzy

  1. Pingback: viagra 100mg
  2. Pingback: doctor7online.com
  3. Pingback: ciprofloxacin drug
  4. Pingback: tylenol 2020
  5. Pingback: sildenafil online
  6. Pingback: ed meds online
  7. Pingback: pills for ed

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close