News

Nie wszyscy kierowcy DTM wezmą udział w testach

Trwa właśnie 3 dzień przedsezonowych testów DTM na torze Nurburgring. Jednak nie wszyscy kierowcy, którzy w tym sezonie wezmą udział w mistrzostwach odbyli jazdy.

Kilka dni temu pisaliśmy o przypadku Jonathana Aberdeina, który napotkał trudności w podróży z RPA do Niemiec w związku z ograniczeniami w podróżowaniu spowodowanymi pandemią. Jednak nie tylko on napotkał trudności na drodze do Niemiec.

Ed Jones, czyli były kierowca IndyCar, a tegoroczny kierowca WRT Audi przekazał swojemu zespołowi informację, że najprawdopodobniej nie zdoła pojawić się na torze by odbyć test z powodu ograniczeń w podróży między państwami – tak informuje motorsport-total.com

To jest dość spory cios dla 25 latka, który do tej pory ma zaliczone jedynie 2 dni testów w ramach grudniowych zajęć dla młodych kierowców na torze Jerez. To oznacza, że zespół WRT dysponuje dwoma z trzech kierowców, których w tym sezonie zespół planuje wystawić. Fabio Scherer i Ferdinand Von Habsburg spędzą więcej czasu za kierownicą niż pierwotnie zakladał zespół.

Wspomniany wcześniej Jonathan Aberdein również prawdopodobnie nie zdoła wziąć udział w testach. Były kierowca Audi dalej próbuje się dostać do Niemiec, mimo, że czasu zostało już niewiele. Jeśli nie Aberdein nie pojawi się na testach to oznacza, że pierwsze kilometry za kierownicą M4 przejedzie dopiero w sierpniu podczas rundy na torze Spa.

Właśnie trwa trzeci dzień przedsezonowych testów. Zapraszamy do ich śledzenia w naszej relacji tekstowej

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close