News

Poważna zmiana w kalendarzu DTM

Wczoraj seria DTM ogłosiła nowy kalendarz na sezon 2020. Jedną z zaplanowanych rund miała być runda na torze Norisring w Norymbergii w terminie od 10 do 12 lipca, jednak ta runda była oznacza jako niepewna i wymagająca zgody lokalnych władz.

 

Jednak teraz już wiemy, że wspomniana runda na torze ulicznym nie uzyskała zgody od lokalnych władz i została odwołana:

Z przyczyn związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną i panującymi obostrzeniami nie możemy wyrazić zgody na organizację weekendu DTM w Norymbergii.” – taką informację wydały władze miasta

Władze Norymbergii nie zgodziły się na tegoroczną edycję tego eventu, mimo, że sam weekend miał zostać rozegrany za zamkniętymi drzwiami.

 

Tą informację potwierdził też burmistrz Norymbergii – Marcus König: „Z wielkim smutkiem informujemy, że tegoroczna edycja weekendu na torze Norisring nie będzie mogła się odbyć. Liczymy natomiast, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy i będziemy mogli zorganizować to ważne dla nas wydarzenie.

 

Oczywiście na ten moment nie wiadomo jak będzie wyglądać seria DTM w 2021 roku, ponieważ władze serii dopiero pracują nad rozwiązaniem, które ma wypełnić pustkę po utracie R-motorsport, które odeszło z DTM po sezonie 2019 i Audi, które opuści mistrzostwa po tym sezonie. Kolejnym problemem jest też to, że organizator wyścigu, czyli Automobilklub Norymbergii znajduje się w złej sytuacji finansowej.

 

W takiej sytuacji miano pierwszej rundy sezonu otrzymuje tor Spa Francorchamps, który według planu ma gościć DTM 1 i 2 sierpnia, jednak i ta runda wymaga otrzymania finalnej zgody od lokalnych władz. Następna runda to tor Lausitzring w terminie 14 – 16 sierpnia.

To oznacza, że po testach, które mają mieć miejsce w przyszłym tygodniu na torze Nurburgring, kierowców i zespoły czeka ponad półtora miesiąca przerwy między testami, a otwarciem sezonu.

źródło: motorsport-total.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close