News

R-Motorsport poza DTM – co dalej?

Na trzy miesiące przed startem sezonu 2020, R-Motorsport ogłosiło, że zamyka program Aston Martina w DTM. Oznacza to, że w tej sytuacji stawka będzie prawdopodobnie liczyć 14 samochodów, co nie wygląda dobrze dla niemieckiej serii.

Jednak to nie pierwszy raz, gdy w 35 letniej historii DTM znika zespół, lub producent i zwykle seria sobie z tym radziła.

Możliwą opcją jest pojawienie że samochodów z klasy GT500 z SuperGT, której samochody są budowane w oparciu o te same przepisy techniczne co DTM. Wcześniej mówiono, że do takiej wymiany miałoby dojść dopiero w 2021 roku, ale ostatnie wydarzenia mogą przyspieszyć ten proces. Jednak tu oczywiście należy zobaczyć co powiedzą japońscy producenci i jeśli by się zgodzili, to przykładowo należy rozwiązać kwestię tego, że DTM i GT500 w SuperGT rywalizują na różnych oponach, co może mieć wpływ na tempo i osiągi aut japońskich producentów.

Druga opcja to wystawienie Aston Martinów przez HWA, które kiedyś tworzyło dla Mercedesa samochody do DTM. Według Hansa Wernera Aufrechta, Gerhard Berger rozmawiał na ten temat z HWA. Możliwe jest, że będzie to 1, lub więcej aut. Jednak przyznał też, że prawdopodobieństwo to nie jest jakoś szczególnie wysokie.

Kolejna opcja jest związana z Robertem Kubicą. Polak testował w grudniu z BMW na torze Jerez. Jednak opcją nie jest zespół fabryczny, ale prywatny zespół sponsorowany głównie przez PKN Orlen, który musiałby wnieść przynajmniej 3 miliony euro za 1 samochód na sezon.

Przy okazji warto też wspomnieć, że Johnathan Aberdein który w 2019 roku jeździł dla Audi i zaliczył przyzwoity sezon, jest obecnie bez miejsca na ten sezon. Spekuluje się, że miałby on zająć pozostałe wolne miejsce w BMW.

źródło: motorsport-magazin.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

10 Komentarzy

  1. Pingback: doctor7online.com
  2. Pingback: generic sildenafil
  3. Pingback: ed meds online

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close