News

#RaceHome: Kierowcy DTM ze stajni Audi w szczytnym celu biorą udział w wirtualnych wyścigach

Fabryczny kierowca Audi Mike Rockenfeller zainicjował serię wirtualnych wyścigów samochodowych, odbywających się pod hasłem #RaceHome. Zmagania odbywają się na platformie konsoli PlayStation 4 i startuje w nich w pełni elektryczne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Wszystkie wpływy z gry przeznaczone zostaną na szczytne cele. Raz w tygodniu fani marki Audi oraz profesjonaliści z SimRacing mierzyć się będą na wirtualnym torze z szóstką kierowców Audi jeżdżących w wyścigach serii DTM. Będą to: Loïc Duval, Jamie Green, Nico Müller, Robin Frijns, René Rast i Mike Rockenfeller.

„Odkąd z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się prawdziwe wyścigi, SimRacing przeżywa prawdziwy boom” – mówi mistrz DTM z roku 2013. „My celowo podążamy własną drogą: w #RaceHome jeździmy sportowymi samochodami o napędzie elektrycznym. Podkreślamy w ten sposób nową drogę rozwoju Audi: drogę mobilności elektrycznej. Zdecydowaliśmy się na grę na konsoli, ponieważ w ten sposób możemy dotrzeć do szerokiej publiczności.”

Członkowie PlayStation Network mają w #RaceHome możliwość zmierzenia się
z profesjonalnymi kierowcami Audi startującymi w serii wyścigów DTM.

Każdy z chętnych do wyścigu może raz w tygodniu zdobyć miejsce na linii startu. Wystarczy, że zaprojektuje i opublikuje opatrzone hashtagami #AudiTogether
i #WeStayHome propozycje wyglądu Audi e-tron Vision Gran Turismo. Wygrywa najbardziej kreatywny projekt, a jury składa się ze wszystkich sześciu kierowców Audi w DTM.

Inicjatywa #RaceHome ma na celu zebranie jak największej ilości funduszy na projekty charytatywne w rodzinie sportów motorowych.

„W sporcie motorowym jest wielu tzw. freelancerów, którzy z dnia na dzień stracili przychody i którzy z obawą patrzą w przyszłość” – podkreśla Rockenfeller. Stąd wymyślił, by co tydzień licytować miejsca na starcie wyścigów na PlayStation.

Wszystkie wyścigi #RaceHome będzie można obejrzeć za darmo w streamingu na www.twitch.tv/visionrcco. Pierwszy z nich już we wtorek, 21 kwietnia o godz. 20.00.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

10 Komentarzy

  1. Aw, this was a very good post. Taking a few minutes and actual effort to generate a great article… but what can I say… I procrastinate a whole lot and don’t manage to get nearly anything done.|

  2. Pingback: ciprofloxacin otc
  3. Pingback: sildenafil online
  4. Pingback: top rated ed pills
  5. Pingback: cialis 20 mg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close