Aston Martin RacingEd JonesR-MotorsportRobert KubicaTesty

Rene Rast opuścił pierwszy dzień testów w Jerez

Rene Rast musiał opuścić pierwszy z trzech dni testowych na torze Jerez de la Frontera. Przyczyną nieobecności były powody zdrowotne. Audi odmówiło podania szczegółów na temat problemów zdrowotnych mistrza z sezonów 2017 i 2019.

 

W zastępstwie dzisiaj w zespole Audi Sport Team Rosberg jeździł Ed Jones, który ku lekkiemu zaskoczeniu został dziś ogłoszony jako przyszłoroczny kierowca ekipy Audi Sport WRT, którego partnerem będzie Szwajcar – Fabio Scherer, który ma za sobą sezon w F3. Ed Jones pozytywnie się wypowiadał w kontekście pierwszych okrążeń za kierownicą samochodu producenta z Ingolstadt.

 

Jeśli mowa o samej dzisiejszej sesji testowej, to zespoły nie ujawniły czasów okrążeń, ani tym bardziej informacji na temat ralizowanych programów w ciągu dnia. Wiadomo jednak, że start sesji został opóźniony o pół godziny z powodu mgły, czyli sesja rozpoczęła się o 9:30. W ciągu sesji temperatury osiągnęły maksymalnie 16°C, a najniższa zanotowana temperatura to 5°C.

 

Należy też wspomnieć o nieobecności zespołu R-Motorsport, który wystawia samochody Astona Martina. Nieobecność jest spowodowana brakiem umowy z firmą, która mogłaby zająć się produkcją silnika dla zespołu  brytyjskiego producenta. Jak wiadomo, przedstawiciele R-Motorsport rozmawiali zarówno z przedstawicielami BMW oraz Lexusa, który wystawia samochody w bliźniaczej klasie GT500 w serii Super GT. Jednak rozmowy z obydwoma producentami zakończyły się niepowodzeniem. Nie jest tajemnicą, że każdy dzień w opóźnieniu prac nad przyszłorocznym pakietem może utrudnić przyszłoroczną rywalizację Aston Martinowi.

 

Za to testować będzie Robert Kubica. Polak ma za sobą testy zapoznawcze w symulatorze BMW, a jutro odbędzie jeden dzień testowy dla niemieckiego producenta.

 

Jutro drugi z trzech dni grudniowych testów przygotowujących do sezonu 2020. Każda chwila spędzona na torze jest bardzo istotna i może pomóc w przygotowaniu do sezonu 2020. Następne testy są zaplanowane na marzec na torze Monza.

źródło: motorsport-total.com

press.bmwgroup.com
audi-mediacenter.com
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close