News

Udział w testach jednego z kierowców BMW zagrożony

W związku z obecną sytuacją podróżowanie między krajami jest niezwykle utrudnione. Za niecałe 2 tygodnie ITR zorganizuje przedsezonowe testy DTM na torze Nurburgring. Jednak dotarcie na testy może być problematyczne dla Jonathana Aberdeina, który od dłuższego czasu przebywa w swojej Ojczyźnie, którą jest RPA. Wspomniany kraj niedawno temu znacznie ograniczył możliwość podróżowania co stawia udział Aberdeina w sesji testowej pod znakiem zapytania.

Jego rodak – Sheldon Van Der Linde miał znacznie więcej szczęścia, ponieważ BMW zdołało zorganizować dla niego transport po przez kraje arabskie i jest od zeszłej niedzieli na terenie Niemiec, gdzie może się już przygotowywać do udziału w testach.

 

Jednak Jonathan Aberdein mimo, że jest obecnie w Cape Town i próbuje wypracować rozwiązanie, które pozwoli mu znaleźć się w Niemczech najszybciej jak to możliwe zapewnia, że da radę przylecieć: „Sytuacja jest bardzo trudna, jednak jestem nadal pewien, że zdołam się znaleźć w Niemczech na czas, by wziąć udział w testach.

Byłyi kierowca zespołu Audi WRT w  trakcie sezonu mieszka w Londynie, a 2 tygodnie temu przyleciał do RPA w celu odbycia kwarantanny. Sam zainteresowany zaznacza, że chce dostać się do Monachium bezpośrednio z pominięciem wspomnianego Londyny i obecnie jest na etapie kompletowania odpowiednich dokumentów, które umożliwią mu podróż do Niemiec.

 

Jeżeli ten plan nie przejdzie to w grę ma wchodzić opcja prywatnego lotu razem z jednym z jego przyjaciół, co może ułatwić bezpośrednie dostanie się do Monachium, w którym miałby zamieszkać na czas testów i sezonu 2020. Natomiast pozostaje kwestia kwarantanny po dotarciu do Niemiec, która może zapobiec udziałowi Aberdeina w testach. Tutaj motorsport-total donosi, że BMW ma być w kontakcie z odpowiednimi organizacjami, dzięki którym ich kierowca będzie mógł przejść odpowienie badania na obecność infekcji wirousowej przed wylotem z RPA i po wylądowaniu w Monachium, aby móc zwolnić Aberdeina z obowiązkowej kwarantanny.

Przedsezonowe testy DTM będą miały miejsce na torze Nurburgring i potrwają od 8 do 11 czerwca.

 

źródło: motorsport-total.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close