2020Formuła EKalendarzNews

Otwarcie sezonu w Zolder niezagrożone

Belgijska Federacja Sportów Motorowych RACB postanowiła wycofać sprzeciw odnośnie terminu rozegrania rundy na belgijskim torze Zolder, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia.

Sprzeciw co do terminu miał być wywołany kolizją otwarcia sezonu DTM z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata WEC na torze Spa również w Belgii, jednak po przeanalizowaniu kalendarzy innych serii zauważono, że przyspieszenie otwarcia sezonu o tydzień kolidowałoby z rundą Formuły E w Paryżu, co oznacza, że Robin Frijns i Nico Müller, którzy biorą udział w obu seriach, będą musieli z któreś z nich zrezygnować.

Z kolei opóźnienie otwarcia sezonu o tydzień w stosunku do obecnej sytuacji powoduje kolizję również z Formułą E, która rozgrywa wówczas rundę w Korei Południowej, ale także z Formułą 1, która od 1 do 3 maja rozgrywa rundę w Holandii na Zandvoort, które wróci do kalendarza po 35 latach przerwy i z pewnością przyciągnie na wielu kibiców z tej części Europy, co może negatywnie odbić się na ilości kibiców na torze Zolder w Belgii, co wpłynie bardzo negatywnie na przychody ze sprzedaży biletów.

Dlatego, więc postanowiono wycofać sprzęciw odnośnie terminu. RACB poinformowała już o tym fakcie FIA, która bez przeszkód powinna w najbliższej przyszłości zatwierdzić kalendarz DTM na sezon 2020.

Prowizoryczny kalendarz DTM na sezon 2020: 

LP. WYŚCIG DATA
1. Zolder (Belgia) 24-26 kwietnia
2. Lausitzring (Niemcy) 15-17 maja
3. Igora Drive (Rosja) 29-31 maja
4. Anderstorp (Szwecja) 12-14 czerwca
5. Monza (Włochy) 26-28 czerwca
6. Norisring (Niemcy) 10-12 lipca
7. Brands Hatch (Wielka Brytania) 22-23 sierpnia
8. Assen (Holandia) 4-6 września
9. Nurburgring (Niemcy) 11-13 września
10. Hockenheimring (Niemcy) 2-4 października

Tagi

Wybrane dla Ciebie

13 Komentarzy

  1. Pingback: doctor7online.com
  2. Pingback: naltrexone hcl
  3. Pingback: chloroquine price
  4. Pingback: viagra online
  5. Pingback: sildenafil
  6. Pingback: online ed pills

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close