News

Zmiany w Push to Pass na sezon 2020

Zespoły oraz producenci zgodzili się na wprowadzenie zmian w systemie Push to Pass na sezon 2020.

Push to Pass to system, który ma za zadanie pomóc zawodnikom przy wyprzedzaniu, który został wprowadzony w sezonie 2019, jako dodatkowy system obok DRS i polega na tym, że zawodnik dokonując jego aktywacji, zyskuje dodatkowe 30 koni mechanicznych mocy na czas 5 sekund. Można go aktywować maksymalnie 12 razy w ciągu wyścigu.

Jednak jak dowiedział się serwis Motorsport.com, na sezon 2020 moc i ilość dostępnych aktywacji mają zostać podwojone, czyli zamiast 30 koni mechanicznych, będzie 60, a zamiast 12 możliwych aktywacji, będą 24.

Co więcej zmiany mają też objąć system DRS. Zniknie wymaganie o byciu 3 sekundy za poprzedzającym samochodem, za to będzie z góry narzucona ilość maksymalnie 12 okrążeń, na których kierowca może aktywować ruchome tylne skrzydło.

Wspomniane zmiany zostały sprawdzone na testach młodych kierowców w Jerez na początku grudnia, najprawdopodobniej zostaną też sprawdzone podczas marcowych testów na torze Monza i mają za zadanie zwiększyć ilość manewrów wyprzedzania na torach takich jak Brand Hatch, gdzie w tym roku z racji na krótką i wąską pętlę ilość manewrów była ograniczona.

źródło: motorsport.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

16 Komentarzy

  1. Pingback: doctor7online.com
  2. Pingback: cheap viagra
  3. Pingback: men's ed pills

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close