News

Znamy datę przedsezonowych testów DTM 2020!

Przed rozpoczęciem przełożonego sezonu 2020 organizatorzy DTM ITR zorganizowali oficjalny testy dla wszystkich zespołów – który odbędzie się na torze Nürburgring w dniach 8–11 czerwca.

Jest to sygnał, że DTM oficjalnie powróci na tor wyścigowy, przed ujawnieniem zupełnie nowego, zmienionego kalendarza na sezon 2020.

Gdy Europa zaczyna wykazywać oznaki wychodzenia z epidemii COVID-19, która ogarnęła życie publiczne wiosną, ITR przygotowuje harmonogram obejmujący „nową normalność” środowiska po koronawirusie. Przygotowania te obejmują organizację wyścigów bez fanów lub mediów na miejscu. Począwszy od sesji testowej w przyszłym miesiącu, ITR wdroży również środki zapobiegania infekcjom dla całego personelu. Obejmuje to ścisłe procedury dystansowania, ograniczenia dotyczące uczestników i zasady higieny.

Cały personel uczestniczącego zespołu będzie codziennie sprawdzany pod kątem objawów COVID-19. Nowa data testu Nürburgring zastępuje sesję przedsezonową, która pierwotnie była zaplanowana na połowę marca, ale która nie odbyła się z powodów zdrowotnych i bezpieczeństwa.

„Z dużą cierpliwością i ciężką pracą przygotowania do nowego sezonu DTM trwają z pełną prędkością, rozpoczynając od oficjalnego testu na torze Nürburgring w przyszłym miesiącu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim na torze – udostępnili infrastrukturę, aby umożliwić nam bezpieczne testowanie przy użyciu wszystkich odpowiednich zasad odległości. Testy w naturalny sposób prowadzi nas do następnego kroku. I jesteśmy bardzo pewni, że będziemy w stanie organizować ekscytujące wyścigi w 2020 r. I że wkrótce opublikujemy nowy kalendarz, który uwzględni również wymagania „nowej normalności” w sporcie motorowym ”. Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close