News

Znamy skład Audi WRT na sezon 2020

 

To nie potrwało długo. Podczas pierwszego dnia testów kliencki zespół Audi Sport Team WRT jako pierwszy przedstawił swój pełny line-up na sezon 2020.

Wspomnianym kierowcami są znany z F3 Szwajcar Fabio Luca Scherer i startujący dotąd w serii Indycar Brytyjczyk Ed Jones. Obaj panowie przygodę z serią DTM zaczęli dopiero dzisiaj, na testach młodych kierowców i nie będziemy ukrywać, że WRT mimo bycia swego rodzaju zespołem juniorskim, tak szybką decyzją w sprawie obsadzenia obu foteli nas zaskoczył. Zespół musi nie tylko widzieć w kierowcach spory potencjał, ale również darzyć ich ogromnym zaufanie, jeśli stawia na dwóch całkowitych debiutantów. Najwidoczniej widzą coś znacznie ważniejszego w perspektywie długofalowej.

Ta decyzja oznacza również, że jeżeli Team Phoenix nie będzie kontynuował rywalizacji w przyszłym sezonie, to w samochodach marki Audi na rok 2020 pozostaną już jedynie dwa wolne miejsca. Wiąże się to z tym, że dwaj obecni kierowcy producenta z Ingolstadt jeszcze przed końcem obecnego sezonu mieli kontrakty na przyszły rok. Tymi kierowcami byli Nico Müller, który w następnym sezonie będzie kontynuował jazdę dla Audi Team ABT Sportsline, oraz Jamie Green, który w przyszłym roku podobnie jak w 2019 będzie reprezentował barwy Team Rosberg.

W kuluarach mówi się, że rozmowy z zespołem Audi Sport Team WRT prowadził Robert Kubica, który mógłby występować w ich barwach w sezonie 2020. To jednak jedynie pogłoski, a jak na razie Kubica bierze udział w testach pod banderą BMW. Dużo w tej kwestii namieszała rezygnacja zespołu WRT z kontraktu z kierowcą Pietro Fittipaldi, który pracował również dla zespołu Haas F1 Team, gdzie wykonywał swoje obowiązki na symulatorze. Jak widać może i Robert Kubica rozmowy z zespołem prowadził, ale jednak decyzje, które zapadły nie przewidują jego udziału w barwach WRT.

Autor: Maksymilian Kender/wokolmotoryzacji.pl

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close